STILLING LEDIG:
Simpleness søker Performance-spesialist
Vi søker en Performance-spesialist med ekstra interesse for e-handel og direkte-til-konsument-merkevarer (DTC).
Denne artikkelen er over to år gammel.
Hos oss vil du jobbe tett med kreatører og strateger i vår vekstavdeling. Sammen har dere ansvaret for at våre kunder finner de mest verdifulle kundene til lavest mulig kostnad.
Vi leter etter deg som har forståelse for samspillet mellom det kreative og distribusjon. Du skal hjelpe oss å bli best på å bygge merkevarer i nye medier. Din oppgave vil være å sørge for at riktig budskap treffer riktig person til riktig tidspunkt.
Dine arbeidsoppgaver og ansvarsområder innebærer å:
- Ha hovedansvar for kampanjestruktur, annonsespend, implementering og rapportering på tvers av alle relevante kanaler (Facebook, Instagram, Snapchat, Google Ads, Tik Tok etc.)
- Sørge for optimalisering og skalering av kampanjer.
- Analysere hvilke annonser og budskap som gir best resultater.
- Jobbe tett med vårt kreative team for å utvikle kampanjer og annonser.
- Utarbeide rapporter på resultater. Disse skal gi innsikt og tydelige innspill til annonseproduksjon og andre veksttiltak.
Du er/har/liker/kan:
- Minimum 2 års erfaring med Performance Marketing.
- Operativ erfaring med annonseverktøyene til Facebook/Instagram, Google og Snapchat.
- Liker deg i Google Sheets / Excel. Et pluss om du har erfaring med Supermetrics.
- Gode analytiske evner og teknisk forståelse.
- Erfaring med å skape resultatfokuserte kampanjer.
- Er faglig nysgjerrig og holder deg oppdatert på det siste innenfor ditt fagfelt.
- Liker å ta ansvar, er selvdreven og stoler mer på tall enn på magefølelse.
- Evner å holde i flere prosjekter/kunder samtidig.
- Høy arbeidskapasitet og kremmermentalitet.
- Er flink til å spille den neste i prosessen god.
Hos oss får du:
- I stor grad styre din egen arbeidsuke og arbeidsoppgaver.
- Mulighet til å jobbe remote/hjemmefra.
- Mulighet til å utfordre og påvirke de rundt deg.
- Et passe stort og veldig hyggelig og kollegialt miljø som i dag teller 20 personer.
- En ambisiøs og stabil arbeidsgiver med langsiktige målsetninger.
- Slippe å jobbe overtid, men hvis det i noen perioder er behov så er det lagt til rette for avspasering.
- Konkurransedyktig lønn.
- Det du trenger av kontorutstyr.
- Et godt og variert fagmiljø bestående av designere, teknologer, digitale markedsførere innholdsprodusenter og forretningsutviklere.
- Gode forsikrings- og pensjonsordninger.
- Et fast årlig beløp til bruk på helsetjenestene du selv ønsker: treningsstudio, yoga, PT, fysio, psykolog eller coach. You name it.
- Vi dekker deler av ny mobil. Du vil også bli innlosjert på vårt bedriftsabonnement.
- En faglig tur med kolleger én gang i året, middager og andre sosiale aktiviteter.
- Byens beste kaffe fra bestevenner på Supreme Roastworks borti gata.
Våre kunder
Vi jobber i dag med alt fra store og små etablerte merkevarer til spennende startups. Alle har til felles at de er ambisiøse i digitale flater og jobber helhetlig med merkevarebygging og salg.
Vi jobber blant annet med Helthjem, Turistforeningen, Follestad, Motkraft, Smiz og Bula for å nevne noen. Vi bygger og forvalter også våre helt egne merkevarer: MYYK og nylanserte Papaya.
Kontaktinformasjon:
Spørsmål? Send en e-post!
- Halvard Lien Simonsen, avdelingsleder for vekst, e-post: halvard@simpleness.no.